História spoločnosti 


Počiatky spoločnosti CBRE siahajú do San Francisca v roku 1906. V 40. rokoch 20. storočia firma, ktorá sa neskôr stala známou ako CB Commercial, vyrástla na jednu z najväčších spoločností poskytujúcich služby v oblasti komerčných nehnuteľností na západe USA. V 60. a 70. rokoch sa spoločnosť stala verejne obchodovateľnou, pričom rozšírila svoje portfólio služieb aj geografické pokrytie. Stala sa poskytovateľom komplexných služieb s rastúcou pôsobnosťou v celých Spojených štátoch. V 80. rokoch bola spoločnosť vlastnená spoločnosť Sears, Roebuck.

Ďalší významný míľnik nastal v roku 1989, keď zamestnanci a ďalšie osoby prebrali obchodnú činnosť spoločnosti Sears, aby vytvorili spoločnosť CB Commercial. V priebehu 90. rokov 20. storočia spoločnosť CB Commercial agresívne akcelerovala svoj rast a rozvíjala globálne kapacity so zámerom napĺňania požiadaviek klientov. Spoločnosť prevzala popredné spoločnosti v oblasti investičného manažmentu (Westmark Realty Advisors - teraz CBRE Global Investors, 1995), hypotekárneho bankovníctva (LJ Melody & Company, 1996) a správy nehnuteľností a firemných zariadení, ako aj z kapitálových trhov a investičného manažmentu (Koll Real Estate) Services, 1997).

Spoločnosť CB Commercial dosiahla významnú globálnu expanziu v roku 1998 akvizíciou spoločnosti REI Limited, medzinárodnej vetvy spoločnosti Richard Ellis, ktorej história siaha do Londýna v roku 1773. V tom čase spoločnosť zmenila svoj názov na CB Richard Ellis alebo CBRE.

Krátko potom spoločnosť CBRE oznámila akvizíciu londýnskej spoločnosti Hillier Parker May & Rowden, jednej z najväčších spoločností poskytujúcich realitné služby pôsobiacej vo Veľkej Británii. CBRE sa prostredníctvom tohto rozvoja stala prvou spoločnosťou poskytujúcou realitné služby s platformou na poskytovanie integrovaných realitných služieb v oblasti nehnuteľností - prostredníctvom jednej spoločnosti v spoločnom vlastníctve a so spoločným vedením – naprieč hlavnými mestami svetového biznisu.

 

Časová os spoločnosti


2003

CBRE prebrala spoločnosť Insignia Financial Group a stala sa vedúcou spoločnosťou v oblasti realitných služieb v New Yorku a Londýne.

2004

V júni spoločnosť CBRE úspešne vstúpila na burzu, kde začala obchodovať so svojimi akciami triedy A.

2006

V roku 2006 bola spoločnosť CBRE pridaná do zoznamu S&P500.
CBRE prebrala spoločnosť Trammell Crow Company za účelom vytvorenia firmy poskytujúcej služby v oblasti nehnuteľností s nebývalým rozsahom a ponukou služieb.
CBRE sa stala globálnym lídrom v poskytovaní služieb outsourcingu veľkým okupantom vrátane korporácií, zdravotníckych organizácií a inštitúcií verejného sektora.

2011

CBRE získala vedúce postavenie v ďalšom kľúčovom obchodnom segmente nadobudnutím väčšinového podielu v aktivitách v oblasti správy investícií do nehnuteľností holandskej spoločnosti ING Group, N.V. Táto akvizícia vytvorila podnik s približne 90 miliardami dolárov v spravovaných investičných aktívach.
Spoločnosť taktiež zmenila názov na CBRE Group Inc., aby lepšie zosúladila svoju identitu so svojou vedúcou značkou.

2013

CBRE získava spoločnosť Norland Managed Services Ltd, popredného poskytovateľa stavebno-technických služieb v Spojenom kráľovstve a Írsku. Touto akvizíciou sa výrazne zvyšuje outsourcingová činnosť pre užívateľov v Európe. CBRE bola organizáciou Euromoney druhý rok po sebe zvolená za globálneho poradcu roka v oblasti realít.

2015

CBRE získava spoločnosť Global Workplace Solutions (GWS) od spoločnosti Johnson Controls. GWS je popredný poskytovateľ integrovaných riešení správy zariadení v globálnom meradle - CBRE ju zlúčila s ich existujúcim podnikom Occupier Outsourcing a vytvorila tak podnik Global Workplace Solutions (GWS).
Celkový príjem prvýkrát prekročil 10 miliárd dolárov.
CBRE sa umiestnila na 2. mieste (z 500 spoločností) vo finančnom raste a výkonnosti rebríčka spoločnosti Barron’s.

2017

Magazíny Forbes a Fortune označili CBRE za jedného z najlepších amerických zamestnávateľov v oblasti rozmani-tosti a začlenenia.
Euromoney už šiesty rok po sebe zvolila CBRE za globálneho realitného poradcu roka.

2018

CBRE zmenila označenie svojich akcií na newyorskej burze na „CBRE“.
Celkové príjmy spoločnosti CBRE prvýkrát prekročili 20 miliárd dolárov.

2019

CBRE reorganizovala svoje globálne podniky do troch segmentov - Advisory Services, Global Workplace Solutions a Real Estate Investments.
Magazín Fortune vymenoval spoločnosť CBRE za jednu z najobdivovanejších spoločností v oblasti realít už siedmy rok po sebe.
CBRE kupuje Telford Homes, verejne obchodovaného rezidenčného developera vo Veľkej Británii; zahajuje medzinárodnú expanziu rozvojového podnikania TCC.

2020

CBRE v reakcii na pandémiu COVID-19 zorganizovala svoju doteraz najväčšiu globálnu kampaň na získavanie fi-nančných prostriedkov.
Magazín Fortune vymenoval spoločnosť CBRE za jednu z najobdivovanejších spoločností v oblasti realít druhý rok po sebe; na zoznam ju zaradil ôsmy rok.
CBRE bola siedmy rok po sebe menovaná za najetickejšiu spoločnosť na svete a spoločnosť The Lipsey Company ju 19. rok zaradila medzi najlepšiu značku v oblasti nehnuteľností.
CBRE vystúpila na číslo 128 v rebríčku Fortune 500.
CBRE bola zaradená do indexu rodovej rovnosti agentúry Bloomberg v roku 2020.
Centrála spoločnosti CBRE bola presunutá do Dallasu.


2021

Magazín Fortune menoval CBRE "Najobdivovanejšou realitnou spoločnosťou" tretí rok po sebe; deväť rokov na zozname.
CBRE získava menšinový podiel v spoločnosti Industrious, ktorá poskytuje prémiové flexibilné workplace riešenia.